fbpx

které Vám zjednoduší život, ušetří hromadu času a přinesou osvobozující pocity naplnění.

Jak začít redukovat odpad?

Nejčastější otázka, kterou dostávám. Čím začít? Co udělat jako první?
Já radím začít tím, že se podíváte do svého koše a zjistíte ten nejpalčivější problém – čeho tam máte nejvíce, co by dávalo největší smysl zredukovat? Váš odpadkový koš je zrcadlo Vašeho životního stylu a redukce odpadu jde ruku v ruce se změnami na více úrovních.

Nezapomeňte, že každý krok se počítá. Hlavní je začít! 
Přemýšlíte, že začnete třídit bioodpad? Začněte!
Vsadím se, že se Vám bude lépe začínat s průvodcem, určitě oceníte rady a TIPy, budete chtít znát výhody a nevýhody různých možností a taky třeba co nemá vůbec smysl zkoušet. Cestička je už prošlapaná i já jsem si kladla před časem stejné otázky a překonávala stejné překážky, které čekají na Vás. Vy můžete mít však cestu snadnější a rychlejší. Mohu Vám nabídnout e-booky a online kurzy, kde Vás provedu leckterými záludnostmi :-):

  1. 5Z V PRAXI – základní týdenní kurz zdarma o pravidlech zero waste a jejich aplikaci domácnosti. Zajímá Vás proč redukovat odpad, proč se zbavit chemie v domácnosti? Co z toho budete mít? Pak je tento kurz přesně pro Vás.
  2. OČISTA DOMOVA – koupelna, komora, kuchyň – pokročilý kurz na 3 měsíce, kde krok za krokem očistíte jednotlivé části své domácnosti. Zbavíte se nepotřebných plastů, nebezpečné chemie a nadbytečných odpadů. Jestli základy máte a chcete konečně vědět, jak na to, tak neváhejte a přihlaste se.
  3. OČISTA DOMOVA – ložnice, pracovna a dětský pokoj je kurz, který teprve tvořím. Naváže na předchozí místnosti, nebo možná začnu nabízet jednotlivé místnosti zvlášť, kdo ví…
  4. DIY KLUB – mít pohromadě recepty, a TIPy na výrobu. Naučit se vyrábět si všechno možné a mít svůj domov skutečně soběstačný, to je cíl DIY (do it yourself) klubu. Postupně sbírám různé recepty a zkouším a až to dám všechno dohromady, tak vznikne klub. Součástí klubu bude LEXIKON EKOnávodů, kde najdete vše na výrobu.
[instagram-feed]