fbpx

Udržitelná domácnost na dosah ruky

Proměňte tu svou...

Kdo by chtěl mít doma škodlivé látky?
Kdo by chtěl dýchat rakovinotvorné a mikroplastové částečky?
Kdo by chtěl žít mezi chemikáliemi?

Bohužel o nich často lidé nevědí a v dobré víře kupují kosmetiku, čistící prostředky, ale i nábytek, elektroniku a dekorační látky, které dlouhodobě škodí jejich zdraví.

Očistěte svou domácnost od nebezpečných látek, plastů i nadbytečných odpadů díky online kurzu Očista domova.

Zjistíte

jaké látky jsou škodlivé a proč. Dostanete seznamy nebezpečných chemikálií, které prokazatelně negativně ovlivňují zdraví. Ve VIP verzi projdu Vaše prostředky za Vás a očista proběhne rychleji.

Najdete

je ve své domácnosti. Budeme postupně procházet jednotlivé skupiny kosmetických a čistících prostředků a tak si snadno identifikujete všechna problematická místa.

Očistíte

všechna místa, která to potřebují. Zjistíte čím nahradit nebezpečné prostředky. Výsledkem bude netoxická domácnost s minimem odpadu, která má nakročeno k minimalismu.

Méně odpadů?!

Za pár měsíců můžete mít o polovinu směsného odpadu méně a stále bude množství odpadu ubývat. Dokonce tak moc, že budete potřebovat méně košů, nebo je zmenšíte.
I vy mi můžete za pár měsíců psát:

„Zrušila jsem koš.“
„Vynáším odpadky už jen 1x za 10 dní.“
„Můj směsný koš nezapáchá a ani neteče.“
„Najednou mám minimum plastového odpadu. JUPÍ“
 
I Vy se můžete radovat z viditelných  a měřitelných pokroků 😀

Méně chemie?!

Ani se nenadějete a vaše věčné plasty nahradí kompostovatelné, nebo snadno recyklovatelné materiály. Začnete používat ozkoušené a funkční ekologické prostředky, které pořídíte za pár korun a nebudete jich potřebovat zdaleka tolik…
I vaše mohou být následující vzkazy:

„Ekzém z pracího prostředku je pryč.“
„Už nekýchám u úklidu.“ (časté při používání rozprašovačů)
Čistící prostředky mi zabírají méně místa, konečně mám přehlednou koupelnu.

Chcete také poznat tu jednoduchost a krásu udržitelné domácnosti?

Zdravější prostředí?!

Jakoby mimoděk se vnitřní prostředí vašeho domova vyčistí. Získáte tak zdravější prostředí pro sebe a svou rodinu a současně snížíte negativní vliv chodu domácnosti na životní prostředí.  
Třeba mi napíšete:

„Úklid mi jde najednou tak snadno a navíc vím, že se voda z mých odpadů vyčistí.“
„Složení prachu mě opravdu otevřelo oči, vrhla jsem se na odstranění zdrojů mikroplastů a že jich bylo…teď už je to doma paráda.“ 

Jednodušší úklid i život. Více času a energie na to, co je důležité, co vám dělá radost 😀

Jak jsem to měla já?

Jak to můžete mít vy?

Očista domova

KOUPELNA, KOMORA A KUCHYŇ

Je praktický a komplexní online kurz určený především pro ženy, které chtějí proměnit svou domácnost v udržitelnou. Je zaměřený na praktickou část, tedy návody, ukázky a doporučení z praxe.

Kurz je rozdělen na 3 části, dle místností, které spolu proměníme – KOUPELNA, KOMORA a KUCHYŇ

Každý den nová výzva k nahrazení konkrétních konvenčních výrobků udržitelnými. Nahrazení probíhá po představení všech dostupných ekologických variant s jejich výhodami a nevýhodami. Tempo je možné přizpůsobit individuálním potřebám. 

 Vysvětlení PROČ, návody JAK, užitelné TIPY a VAROVÁNÍ na co si dát pozor. 

 

Jaká témata budeme v jednotlivých místnostech řešit?

Středobodem jsou kosmetické výrobky.
Zjistíte, na které ingredience si dát pozor a proč. 

Máte koupelnu plnou plastových lahviček? Vyměňte produkty ústní hygieny, péče o tělo, šampony, mýdla a další za přírodní a bezodpadové.
V kurzu dostanete konkrétní tipy, co koupit, proč a kde.

Vyřeší úklidové prostředky bez plastu a chemie

praní – prášky, gely a aviváže – tak aby fungovaly a nezatěžovaly přírodu

Dozvíte se čím mýt okna, čím odstranit mastnotu, čím vyčistit toaletu, co použít na vodní kámen nebo plíseň a mnohem více…

Základem je péče o potraviny.

Jejich udržitelné nakupování, skladování i maximálnímu zužitkování (základy zavařování, kvašení i nakládání).
Kromě tipů k bezodpadovému vaření se
budeme věnovat i péči o spotřebiče a výběru přírodních  prostředků na mytí nádobí.

 

7 bonusových e-booků

Jako účastnice kurzu budete mít moji plnou podporu a dostanete jako dárek všech 7 e-booků, které nabízím k zakoupení na mých stránkách. Hodnota těch e-booků je jen těžko vyčíslitelná, je v nich totiž několik let mé práce 🙂 

Názory účastnic kurzu 2023:

Výborný kurz se spoustou informací a konkrétní zkušeností. Za dobrou cenu si člověk může ujasnit poznatky, které různě posbíral a porovnat s informacemi Anky, která se tímhle tématem evidentně s láskou zabývá. Jsem rozhodně ekologicky cítící a stejně mám doma spoustu krámů. Ten kurz přišel ve správnou chvíli, kupovala jsem do zásoby a podle akce. Myslím, že mě to pustilo. Nadchly mě vypsané názvy škodlivých látek, před kurzem pro mě bylo těžké se v nich vyznat, dále mnoho zajímavých odkazů na zajímavé alternativy, které jsou z různých hledisek neškodlivé. Výrobků je hodně, a nechci si jen nalhávat, že jsou v pořádku...
Radka Novotná
Nesetkala jsem s jiným kurzem, který by měl tak široký záběr v oblasti udržitelné a ekologické domácnosti. Už od roku 2016 si hledám informace a snažím se o ekologičtější a taky netoxickou domácnost, ale až díky tomuto kurzu jsem si konečně našla produkty a recepty, které nejsou jen ekologické, ale také příjemné, praktické a hlavně voňavé a funkční. Naprosto nadšená jsem teď z naší koupelny, která je konečně minimalistická a téměř bez odpadu, díky testu šampuků a zubních past jsem konečně objevila ty své oblíbené. Dokonce jsem znovu zkusila bambusový kartáček na zuby a tentokrát už nejsem schopná vrátit se k tomu plastovém, přijde mi divný. V kuchyni jsem zatím ještě na půli cesty, ale i s horšímu možnostmi logisticky obstarat bezobal, mám několik zavedených novinek, které mi pomáhají cítit se v kuchyni jako v mém království, které neovládá mne, ale já je. Naprosto mě položilo, že jsem používala jednu, velmi zdravý škodlivou pomůcku k pečení a v podstatě jsem tím mohla zhoršovat zdraví dětí. V kurzu najdete všechny tyto cenné informace pohromadě a přehledně a hlavně díky systému a postupným krokům bude neustále růst vaše motivace a touha posouvat se dál. Kurz bych doporučila úplně všem, protože další generace si zaslouží mít alespoň takový svět, jaký máme teď my.
Helena Štvánová

Díky kurzu se i u Vás doma stane realitou, že...

…vaše koupelna přestane být plná chemie, kterou si dáváte na pleť

úklidové prostředky nebudou dráždivé a žíravé, ale budou vonět opravdovým citrónem a levandulí

…dokážete nakupovat bez plastu a nebudete muset neustále vyhazovat nepotřebné plastové obaly s vědomím, že možná skončí v moři a vaše děti budou muset řešit jejich mikroplasty.

snížite svou uhlíkovou stopu 

…nebudete muset tak často nakupovat, vymaníte se z konzumního způsobu života 

 

…si budete moci říct, že máte udržitelnou domáCNOST!

Právě vy můžete pomoci zmenšit horu odpadků, kterou odkazujeme budoucím generacím! A nejen to, můžete změnit mnohem více

Můžete

…den po dni, týden po týdnu měnit své návyky a žít více udržitelným způsobem života

…si být jista, kde vaše jednání pomáhá a jak  

…zjistit, co konkrétně můžete každý den udělat pro lepší budouCNOST

…očistit svou DOMÁCNOST

Nevěříte, že je to možné?

Myslíte, že vás to bude stát velké úsilí, nebo čas a prostor?

Tomu dobře rozumím, také jsem ještě před několika lety nevěřila.
A teď to jde úplně samo a čím víc lidí se naučí měnit své konzumní návyky, tak tím více se svět kolem nás zlepší. Každý musí začít u sebe – svou domáCNOSTÍ.

Změna je možná, jen musí každý udělat pár kroků
vaším prvním krokem by mělo být:
Vaše rozhodnutí vědomě vykročit ze své komfortní zóny a zajímat se, co můžete reálně udělat.

Jak kurz probíhá?

Zajímá vás, co vás čeká uvnitř kurzu?

První obrázek ukazuje základní rozcestí kurzu. Pod každou místností se skrývají 3 týdny informací. Nejprve v přehledu celé místnosti a každý týden lze rozkliknout a projít si jednotlivá témata podrobněji. Celá struktura je přehledná, logická a doplněná tlačítky na návrat.

Každý týden 5 témat, to největší téma rozebráno ve videu, ostatní 4 v propracovaných slidech.

Ke každému dni bude ve facebookové skupině další informace a povzbuzení. Video nebude zahlcující, bude stručné a informativní, prostě k věci.

Každý den má jinou výzvu a instrukce, ve kterých je rozepsáno co se bude dělat, proč, seznam možností, jak to udělat spolu s výhodami i nevýhodami jednotlivých možností. Každý si může vybrat svou cestu podle svých priorit. Bude na vás, jestli upřednostníte cenu, složení, obal, nízkou uhlíkovou stopu, nebo tento krok vynecháte.

Tempo kurzu si určujete sama. Informace vám nezmizí, budete je mít k dispozici po dobu 2 let od začátku kurzu (případně od přihlášení).

V uzavřené facebookové skupině, kterou budu moderovat se dostanete do příjemné skupinky žen, které budou řešit stejné problémy a díky tomu si nebudete připadat na všechno tak sama. Ve skupině vás budu maximálně podporovat a ještě více inspirovat.

Co v kurzu najdete?

50 výzev, více než 200 rad
za 3 měsíce

Změny je nejlépe do svého života zařazovat postupně, proto je mezi každou částí kurzu týdenní pauza.
Budete stoupat po pomyslných schodech udržitelnosti až se dostanete na blažený vrchol, kde vás čeká svoboda a naplňující rozhled.

Nejen informace

V kurzu Vás nečekají jen informace
ale také má srdečná
PODPORA
POMOC
RADY
VEDENÍ
ASISTENCE
PŘEDÁNÍ ZKUŠENOSTÍ

Cena

základní 3 měsíce online kurzu s mou podporou ve skupině nabízím za cenu 3390,- Kč
Tato cena platí jen pro objednávky, které obdržím do 30. 11. 2023

Je to málo, nebo hodně?
Lidé se bojí někdy investovat do svého vzdělávání, ačkoliv je to něco, co jim dlouhodobě pomůže. Oproti tomu se nebojí stejnou částku utratit za konzumní zboží, které je v jejich životech nikam neposune a chvilková radost za chvíli zmizí. Jaký typ člověka jste vy? Vím, že právě můj kurz Očista domova vám může pomoci se v životě posunout mnohem dále než když si za stejnou cenu koupíte třeba seskok padákem, který trvá pár minut. Jakou hodnotu má pro vás příroda? Těžko se stanovuje, že?
Podobně dlouhé kurzy stojí i desítky tisíc korun (sama jsem v takových byla). Já chci, aby byl kurz dostupný a prošlo jim co nejvíce lidí, proto nabízím za dostupnou cenu a marketingové triky s ohromnou slevou nedělám

Varianty online kurzu:

Jaké vypadá testovací balíček?

Ukázkový najdete na obrázku. Najdete v něm ekologické produkty od 7 výrobců:
4 vzorky různých šampuků, 3 vzorky různých mýdel, látkový odličovací tampónek.
Základní suroviny pro výrobu ekodrogerie: perkarbonát, kyselinu citrónovou, prací sodu a jedlou sodu
Kousek lufy, krásně zelenou síťovku s dlouhými uchy, látkový sáček na zeleninu, síťovaný sáček z biobavlny - 2 velikosti. Univerzální odstraňovač vodního kamene (překvapení, co není na fotce)

Samozřejmě vše bez plastu v obalech ke znovupoužití a se seznamem produktů.

Jaké informace se v kurzu dozvíte?

Některé lze najít v knihách, některé mnohahodinovým hledáním po různých diskuzích v uzavřených skupinách. Jiné nenajdete NIKDE jinde, jelikož jsou výsledkem mého letitého testování a srovnávání produktů.

Dostanete informace, na základě kterých vyberete jen ten nejvhodnější prostředek pro Vás, takže díky kurzu nebudete testovat a kupovat víc výrobků, jako já. Díky kurzu ušetříte mnoho tisíc Kč. Ušetříte nejen za výrobky, které nebudete muset kupovat, ale také za věci, které přestanete kupovat úplně, díky naladění se na důležitější věci v životě, než věci. S Očistou doma se očistíte i Vy. Budete se cítit lehčeji a svobodněji, uvidíte 🙂

KNIHY za 1897,- Kč

V kurzu se dozvíte to nejlepší z mnoha knih o zero waste a bezodpadové domácnosti. Nemusíte je kupovat a číst, tedy ne že bych Vám to nedoporučovala, ale recepty z nich budete mít v kurzu jako na dlani... Nákup nových knih, ze kterých jsem čerpala by Vás stál 1897,- Kč

TESTOVÁNÍ za více než 10 818,- Kč

Testování šampuků a tuhých šampónů je součástí Očisty koupelny. Všechny testované produkty nejsou na fotce, ale jen těchto pár kousků, které jsou každý od jiného výrobce, stojí dohromady 1112,- Kč.

Čištění zubů - co je vhodné pro každodenní čištění zubů dětí a jaké jsou přírodní možnosti? S tímto testováním mi pomohly děti 🙂 Nákup různých typů past, abych mohla zjistit jejich výhody a
nevýhody mě vyšel na 598,- Kč.

Tablety do myčky - zabývala jsem se složením, účinností, množstvím odpadu i uhlíkovou stopou. Porovnání ekologických tablet jinde nenajdete. Náklady jen na testované tablety do myčky jsem vypočítala na 2 433,- Kč.

Prací prostředky - vybrat účinný ekologický prací prostředek také není žádná hračka. Kromě kupovaných (gelů, prášku, papírků) a bezobalových variant jsem se vrhla na domácí výrobu a nestačila jsem se divit, jaké jsou rozdíly v účinnosti, dávkování i ceně. Cena za otestované prostředky se vyšplhala na 2582,- Kč.

Mýdla - není mýdlo jako mýdlo. V udržitelné domácnosti je místo pro mnoho mýdel, které nejsou na mytí rukou 🙂 Víte na co je mýdlo černé, žlučové, citrátové, z aleppa, marseillské, s lanolinem, nebo třeba s černým uhlím? Zamydlit si mě vyšlo "jen" na 612,- Kč.

Alternativy vložek a tampónů - menstruace bez odpadu je tématem pro celý e-book, který je součástí bonusů ke kurzu. Zakoupit a vyzkoušet všechny možné ekologické pomůcky mě neskutečně bavilo, ale bohužel to nebylo zadarmo. Testování mě vyšlo na 2065,- Kč (a to nepočítám kalíšek, který používám už přes 10 let).

Ekosáčky - ani taková "drobnost" jako náhrada igelitového sáčku není zadarmo. V testování jsem prošla více než 10 druhů sáčků na zeleninu, ale i na pečivo. Rozhodně ne všechny mohu doporučit, tak aby Vám vydržely a sloužily ke spokojenosti a ne ke zlosti. Vy za ně nemusíte utratit 1416,- Kč jako já 🙂

Anička011

Jmenuji se Anna Píšková

a ráda bych se stala i Vaší průvodkyní k udržitelnějšímu způsobu života. 

Hlavou se mi neustále honí myšlenky na zlepšení světa kolem nás. Snažím se žít tak, abych se nemusela stydět za stav Země, kde mají žít další generace...

Vytvořila jsem kurz, díky němuž můžete proměnit svou domácnost v udržitelnější, téměř bez plastů, bez chemie a bez odpadů.  

Půjdete do kurzu se mnou?

Máte otázky?

Jaká je časová náročnost kurzu? Budu ho stíhat?

Shlédnout video, pročíst slidy a případně diskuzi ve skupině zabere přibližně 10-20 minut denně. celý obsah kurzu lze zhltnout za méně než hodinu týdně. Nicméně pokud budete všechny informace hned uvádět do praxe, tak to zabere času více. Záleží tedy, jak moc a jak rychle chcete dosáhnout cíle – odmácnosti bez chemie a odpadů…


Čím více času očistě svého domova věnujete, tím bude větší a markantnější. 
Je ovšem možné úkoly kurzu plnit třeba rok a to budete mít opravdu na pohodu a k udržitelné domácnosti dojdete stejně 😀

 

Tempo kurzu si určujete sama.

Proč není kurz zdarma?

Protože shromáždit relevantní a praktické informace mě stálo hromadu času, který vy teď máte možnost ušetřit.


Stovky hodin hledání a skládání informací k sobě pro mě nemají nulovou hodnotu. Naopak, kdybych měla kurz nacenit podle strávených hodin před monitorem, v knihách, časem, který jsem mohla věnovat rodině…tak by stál o nulu více.

Kurz navíc obsahuje informace z testování produktů za více než 10 tisíc Kč.

Je kurz pro mě? Bude mi k něčemu?

Pokud nejste spokojená s množstvím odpadů, které vaše domácnost produkuje a chcete mít doma opravdu čisté, netoxické prostředí, tak je kurz zaručeně určen pro vás.

Není ani tak důležité v jaké fázi cesty se nacházíte. Kurz je ideální pro začátečnice pro svou přehlednost. Nezahlcuje a zabývá se opravdu tím nejdůležitějším.

Nicméně i ženy, které se už nějakou dobu o udržitelnou domácnost snaží v kurzu najdou velmi mnoho nových informací díky mému testování a odkazům na další čtení.

Hlavně takto komplexní krok za krokem kurz je v českém prostředí jedinečný a průlomový. Nicméně hybatelem změn musíte být vy. Dám vám informace, ukáži kudy ne a kudy ano, ale vykročit musíte být připravena vy. 

Odměnou vám bude zdravější prostředí i jídlo, jednodušší úklid a naprosté minimum odpadů. Přestanete mít negativní vliv na životní prostředí 😀