fbpx

Zkratka ke zdravějším potravinám s minimem odpadu

Chcete skutečně zredukovat kuchyňský odpad, ale nemáte moc času si zjišťovat, jak na to?

Je pro vás těžké osvojit si nové návyky?  

Nedopomohla Vám ani knížka o zero waste a zdravých potravinách? 

První krok k redukci odpadu je jednoduchý – zjistit, co zredukovat. Na to se stačí podívat do svého odpadu a hned je vám to jasné. 
Jenže pak začnete hledat jak to konkrétně udělat a zde většina lidí ztroskotá. 

Nechcete být mezi nimi? 

 

Tomu dobře rozumím.  Je to 5 let, kdy jsem vynášela plný směsný odpad každý 3. den a to jsem přitom odpad třídila. 
Při vynášení jsem si říkala, jak je to možné, že máme pořád tolik odpadu?

Bylo mi z toho smutno.
Ale našla jsem cestu, jak odpad skutečně zredukovat a to i v centru velkoměsta a se 3 malými dětmi 🙂

 

Zvládnout nakupovat a vařit bezodpadově a hlavně zdravěji není jen sen

Představuji vám online kurz, který to naučí i vás:

3 až 4 týdenní proměna vaší kuchyně, oproštění od odpadů a potravin obsahující škodlivé látky. 
Kurz obsahuje vysvětlení PROČ, předkládá návody JAK, nabízí užitečné TIPY 
VAROVÁNÍ na co si dát pozor. 

Jaké informace se v kurzu dozvíte?

Některé lze najít v knihách,
některé mnohahodinovým hledáním po různých diskuzích v uzavřených skupinách.

Jiné nenajdete NIKDE, jelikož jsou výsledky mého testování. nebo mými zkušenostmi, které jsem nabrala za posledních 5 let
intenzivní proměny mého domova.  

Testování pro Očistu kuchyně mě kromě času stálo i nemalé finance.
Knihy a produkty k testování za více než 5 500,- Kč (v seznamu níže), které vy můžete ušetřit, protože si na základe informací vyberete jen ten nejvhodnější výrobek pro vás.
Díky kurzu nebudete platit nic, co nevyužijete.

Ušetříte nejen za výrobky, které nebudete muset kupovat, ale také za věci, které přestanete kupovat úplně – zjednodušíte si systém v kuchyni a mnoho drahých potravin nahradíte svými zdravějšími.  

Budete se moci cítit opravdovou paní své kuchyně 🙂

Knihy za 1 897,- Kč

V kurzu se dozvíte to nejlepší z mnoha knih o zero waste a bezodpadové domácnosti. Nemusíte je kupovat a číst, tedy ne že bych vám to nedoporučovala, ale recepty z nich budete mít v kurzu jako na dlani.

Nákup nových knih, ze kterých jsem čerpala by vás stál 1897,- Kč.

Testování za 3 849,- Kč

Tablety do myčky – zabývala jsem se složením, účinností, množstvím odpadu i uhlíkovou stopou. Porovnání ekologických tablet jinde nenajdete, taky je to můj nejstahovanější e-book. Náklady jen na testované tablety (bez času stráveného testováním) byly 2 433,- Kč. 

Ekosáčky – ani taková „drobnost“ jako náhrada igelitového sáčku není zadarmo. V testování jsem prošla více než 18 druhů sáčků na zeleninu a pečivo (více než na foto). rozhodně ne všechny mohu dporučit, tak aby vám sloužily ke spokojenosti a ne ke zlosti. Vy za ně nemusíte utratit 1416,- Kč jako já, ale vyberete jen ty NEJ 🙂

Jaká je struktura kurzu?

Přehledná s přidáváním informací od jednodušších po složitější
3 týdny plné informací
– Každý týden 5 témat podrobně zpracovaných ve slidech a videu.
4. týden je pouze pro kurz s podporou, můžete se na cokoliv ptát ve skupině a čeká vás exkurze do zákulisí pražského bezobalového obchodu BOUT.

Zredukujete co bude třeba

Uděláte si dokumentaci své kuchyně, ale pořádnou. Kriticky zhodnotíte (s pomocí manuálu) své odpady, umístění a počet odpadkových košů a také své nákupy.

S detektivní přesností vysledujeme materiálové toky, které jdou do a z domácnosti. Jejich změnou snadno opustíte lineární neudržitelný model (nakoupím-použiji-vyhodím) a změníte ho za model cirkulární, který je dlouhodobě udržitelný a přináší mnohé benefity.

Ovládnete své nakupovací návyky

Půjdeme pěkně postupně. Nejdřív si představíme možnosti, kde nakupovat. Dozvíte se o tom jak funguje třeba KPZ (komunitou podporované zemědělství) a jaké jsou typy online nákupů.

A pak se budeme zvlášť a podrobněji nákupním specifikací jednotlivých kategorií potravin, konkrétně se budeme věnovat suchým potravinám, ovoci a zelenině, masům a mléčným výrobkům. 

Budeme se věnovat i uhlíkové stopě potravin a jak ji snížit.

Přestanete vyhazovat jídlo kvůli nevhodnému skladování

Správné skladování je velmi důležitou součástí udržitelné kuchyně. Projdeme si jednotlivé zóny lednice i mrazáku a uděláte si pořádek i v potravinové skříni, nebo spižírně.

Nemusíte mít velký sklep, aby bylo možné skladovat potraviny. Poradím vám několik vychytávek, které vám zachrání nejeden chléb, mrkev, či bramboru 🙂
Dalšími tématy v týdnu bude vlastní výroba potravin a bezodpadové vaření. Umíte upéct rohlíky za hodinu? Tak po kurzu budete a objevíte mnoho dalších jednoduchých super receptů. 

Závěr kurzu je věnovaný energetickému auditu celé domácnosti. V kuchyni se totiž skrývá mnoho spotřebičů. 

PLÁN OČISTY KUCHYNĚ
Své pokroky, výběr produktů a poznámky si budete moci zapisovat do speciálního dokumentu, který obdržíte na začátku kurzu. Bude to Váš plán Očisty kuchyně.

SETKÁNÍ V BEZOBALOVÉM OBCHODĚ
Závěr kurzu s podporou bude tradičně v bezobalové prodejně BOUT, kde na vás čekají informace nejen o možnostech nákupu, ale také nahlédnete do zákulisí chodu bezobalového obchodu. 

Bonusový e-book ZDARMA

Nahlédnutí do kurzu:

Zaheslovaná členská sekce na webu wastemanka.cz

V uzavřené facebookové skupině, kterou budu moderovat se dostanete do příjemné skupinky žen, které budou řešit stejné problémy a díky tomu si nebudete připadat na všechno tak sama. Ve skupině Vás budu maximálně podporovat a ještě více inspirovat.

Materiály ke kurzu budou přístupné v členské sekci mého webu. Kde najdete přehled výrobků z českého trhu a informace o nich. Upozorňuji, že nejsem distributor žádných výrobků, ale testuji a srovnávám vše na své náklady, aby bylo testování nezávislé. U výrobků budou výhody, nevýhody, složení a rozdělení na možnost zero waste, less waste, bez plastu, non toxic atd.

Každý den má jinou výzvu a instrukce, ve kterých je rozepsáno co se bude dělat, proč, seznam možností, jak to udělat spolu s výhodami i nevýhodami jednotlivých možností. Každý si může vybrat svou cestu podle svých priorit. Bude na Vás, jestli upřednostníte cenu, složení, obal, nízkou uhlíkovou stopu, nebo tento krok vynecháte.

 

Uzavřená facebooková skupina (pouze pro kurz s podporou)

Každý všední den dávám na facebookové skupiny povzbuzení s představením tématu dne. Je zde také místo pro dotazy.

Tempo kurzu si určujete Vy. Informace Vám nezmizí, budete je mít k dispozici i nadále.

Výsledkem kurzu bude také Váš osobní plán Očisty kuchyně, kam si budete moci zapisovat své volby a poznatky.

Jestli se hodně zajímáte o domácí výrobu, ať už z důvodu uspoření financí, nebo kontroly nad použitými ingrediencemi, tak Vás určitě bude zajímat můj nově vznikající projekt, který budu postupně plnit osvědčenými recepty – Lexikon EKOnávodů. Až bude hotov, dostanete do klubu vstup na rok zdarma.  

Pro koho je kurz určen?

 

JE PRO TY, CO CHTĚJÍ ZMĚNU 

 

Je pro lidi, jako jsem já. Kdo chtějí změnu a chtějí žít jinak, vymanit se z konzumu a obklopit se přírodou, i když jsou ve městě. Díky kurzu Vám usnadním a zpříjemním cestu k udržitelné domácnosti. Dostanete se nejenom k praktickým informacím uspořádaných krok za krokem podle obtížnosti, ale hlavně k reálnému testování, uvidíte, jak se ty produkty používají a dostanete jejich srovnání.

 

Já jsem při své očistě kuchyně postupně změnila řadu návyků a musím říct, že mě vaření více těší (i když to neznamená, že mám pořád kuchyň super uklizenou). Vím, že i v kuchyni uklízím čistě, bezpečně a ohleduplné k přírodě.
Při nákupu jsem se několikrát spálila, nakoupila jsem ekologické produkty a zjistila jsem, že nefungují, nebo se jen jako ekologické tváří a přesně těchto zklamání Vás chci maximálně ušetřit.

PRO TY, CO CHTĚJÍ VELKOU ZMĚNU S MINIMEM ČASU STRÁVENÉHO HLEDÁNÍM

Očista kucyhně u mě trvala několik let.
Vy můžete svou změnu provést již za 3 týdny, pokud jste již dostatečně naladěná a namotivována.
Já Vás v tom podpořím!
Jestli jste na cestě úplně na začátku, tak doporučuji zvolit pomalejší tempo kurzu a každý den kurzu nechat na sebe působit a projít hlavou alespoň 3-5 dní, nebo si vybrat jedno téma, které chcete řešit nejpalčivěji a do toho se pustit. Aby toho na vás nebylo moc 🙂
To je na online kurzu skvělé – tempo si zvolíte sama!

Každý den na Vás bude čekat nová výzva k nahrazení konkrétních konvenčních výrobků udržitelnými, nebo tipy kde nakoupit a recepty jak vařit bezodpadově. Tempo je možné přizpůsobit individuálním potřebám. Na informace z kurzu se můžete podívat kdykoliv Vám vyhovuje a budete je mít již napořád. Přístup do členské sekce je na 2 roky, ale vy si všechny informace můžete stáhnout na své uložiště, nebo třeba do telefonu.


PRO TY, CO CHTĚJÍ INFORMACE PO RUCE!

Co v kurzu najdete a kolik stojí?

Co se vše na vás čeká?

V kurzu Vás nečekají jen informace
ale také má srdečná
PODPORA
POMOC
RADY
VEDENÍ
ASISTENCE
PŘEDÁNÍ ZKUŠENOSTÍ

VÝSLEDKY LETITÉHO TESTOVÁNÍ

Kolik za online kurz zaplatíte?

3 týdny kurzu nabízím do konce května 2024
již od 690,- Kč. Kurz lze koupit v několik variantách - bez/s podporou ve fb skupině a také bez/s startovacím balíčkem. Vyberte si, která varianta pro vás bude nejlepší 🙂

Online kurz Očista kuchyně má potenciál Vás v životě významně posunout. Díky úspoře nákladů na nákup nesmyslných potravin se vám cena kurzu vrátí nejpozději do roka.

Co říkají absolventky kurzu?

"Nesetkala jsem s jiným kurzem, který by měl tak široký záběr v oblasti udržitelné a ekologické domácnosti. Už od roku 2016 si hledám informace a snažím se o ekologičtější a taky netoxickou domácnost, ale až díky tomuto kurzu jsem si konečně našla produkty a recepty, které nejsou jen ekologické, ale také příjemné, praktické a hlavně voňavé a funkční.

V kurzu najdete všechny cenné informace pohromadě a přehledně a hlavně díky systému a postupným krokům bude neustále růst vaše motivace a touha posouvat se dál.

Kurz bych doporučila úplně všem, protože další generace si zaslouží mít alespoň takový svět, jaký máme teď my."

Hela Š.
Na otázku, co bys řekla ženě, která váhá, zda si kurz koupit mi Romana V. napsala: "Neváhej, vyplatí se to a stojí t za TO!" Pro mě dodává ještě: "Aničko, moc děkuju, v kurzu je hromada informací, která mě zas posunula o kus dál a to si myslím, že jsme měla relativně nakročeno."
"Moc děkuji za kurz. Přes velikonoční svátky jsem zhltla zbytek kurzu a ráda se k němu budu vracet. Změny zavádíme postupně už nějaký čas a za množství cenných rad a zkratek jsem neskutečně vděčná. Ať se daří!"


Katka B.

Kdo vás kurzem s láskou provede?

Zdravím vás, jsem Anna Píšková alias WASTEmANKA.

Studovala jsem Hospodaření s přírodními zdroji a více než 15 let se věnuji testování ekologických alternativ ke konvenčnímu drogistickému zboží.

Ukazuji ženám cestu k trvale udržitelnějšímu způsobu života, který zlepšuje životní prostředí každého z nás.

Mým snem je rozšířit udržitelnost tak, že se stane novým standardem.

I vy můžete už brzy uklízet bez chemie a odpadů, když se přidáte to kurzu Očista komory.

Už se moc těším až provedu i Vás 🙂 Tak pojďte se mnou…


3500+ sledujících na facebooku

1000+ žen v online kurzech