fbpx

Průvodkyně cestou redukce odpadu

Online kurz: Očista DOMOVA

Je dobré si uvědomit, že i tvoje domácnost produkuje odpady, znečišťuje odpadní vody a její provoz má uhlíkovou stopu. Vliv chodu tvé domácnosti na životní prostředí je především tvoje zodpovědnost. 

Zavíráš? Končíš? Nepotřebuješ, aby tě někdo obviňoval a už vůbec ne, aby ses začal(a) cítit zle jen proto, že jdeš nakoupit? Jenže bez Tebe to nepůjde, jde totiž o budoucnost.

Ty přeci jen děláš to, co ostatní…a vynásob si to 100x pro bytový dům 100 000x pro velkoměsto a raděj nechtěj vědět kolikrát pro celou Evropu a Zemi, asi víš, kam tím mířím….  

Poselství nadšenců redukce odpadu, které jsem měla tu čest organizovat v roce 2021 mi dalo jasný směr – inspirovat ostatní, aby se ze stovek staly ty milióny. Přidáš se?

Nemusíš si začít hned vše vyrábět doma a být 100% BIO/EKO a nevím co ještě, ale můžeš postupně ve své domácnosti začleňovat kroky, které povedou k udržitelné domácnosti. 

A právě takové postupné KROKY ti nabízí praktický a komplexní kurz Očista domova.

 

Každý může ovlivnit svůj domov, své nejbližší okolí a jestli ti nedává smysl dělat to pro přírodu/planetu, tak to dělej sama pro sebe, pro své nejbližší, protože:

Vnitřní prostředí, ve kterém trávíme mnoho času je plné chemikálií, mikroplastů a není tak pro člověka dlouhodobě zdravé v něm být.

 

Popřemýšlej jestli víš:

 

Tak to jsi tu správně!
Určitě chceš pro sebe a své blízké to nejlepší, ale jak to udělat? Jak mít čistší domácnost?
Odpověď najdeš v kurzu Očista domova 🙂

 

OČISTA DOMOVA

Je praktický a komplexní online kurz určený především pro ženy, které chtějí proměnit svou domácnost v udržitelnou. Je zaměřený na praktickou část, tedy návody, ukázky a doporučení z praxe.

Kurz je rozdělen na 3 části, dle místností, které spolu proměníme:
KOUPELNA, KOMORA a KUCHYŇ

Každý den na tebe bude čekat nová výzva k nahrazení konkrétních konvenčních výrobků udržitelnými. Nahrazení probíhá po představení všech ekologických variant dostupných na českém trhu s jejich výhodami a nevýhodami. Tempo je možné přizpůsobit individuálním potřebám.

 Kurz obsahuje vysvětlení PROČ, návody JAK, užitečné TIPY a VAROVÁNÍ na co si dát pozor. 

3 MÍSTNOSTI = 3 MĚSÍCE

Koupelna - leden 2023

Vyměň produkty ústní hygieny, péče o tělo, šampony, mýdla, krémy a další za přírodní a bezodpadové. Dozvíš se konkrétní TIPy, co koupit, proč a kde. 
Zažij menstruaci bez odpadu a můžeš v klidu zrušit odpadkový koš v koupelně i na toaletě. 

Komora - únor 2023

Vyřeš úklidové prostředky bez plastu a chemie. Od pracího prášku až k čištění vodního kamene – tak aby fungovaly a nezatěžovaly přírodu.

Přijdeš na to, čím mýt okna, čím odstranit mastnotu, vyčistit toaletu, co použít na plíseň a mnohem více. 

Kuchyň - březen 2023

Budeš mít jasno jak vybrat prostředek na mytí nádobí – v ruce i myčce a jak zatočit s mastnotou na varné desce.
Pronikneš do tajů udržitelného nakupování a skladování potravin. Navíc si odneseš i pár tipů k přírodnímu a bezodpadovému vaření. 

Bonusy: 5 e-booků ZDARMA

Jako účastnice kurzu budeš mít moji plnou podporu a dostaneš jako dárek všechny e-booky, které nabízím k zakoupení na mých stránkách. Hodnota těch e-booků přesahuje cenu kurzu 🙂

Jak se stát MISTREM ve třídění odpadu

Nejkomplexnější e-book o třídění odpadu v domácnostech roku 2022.

Obsahuje všechny informace potřebné ke správnému třídění. Dále mnoho rada a tipů pro redukci odpadu. 

Dozvíš se v něm nejčastější chyby při třídění a jak se jim vyvarovat. 

50+1 možností kam vyhazovat BIOODPAD

Bioodpad zabírá minimálně 1/4 směsných košů. Způsobuje tečení a zápach odpadků

Tříděním bioodpadu se nejenom zbavíš zápachu, ale také z něj můžeš získat přírodní netoxické hnojivo pro své pokojové rostliny, nebo na zahradu.

E-book obsahuje více než 50 odkazů na konkrétní možnosti, kam vyhazovat bioodpad – vybere si každý!

10+1 EKOlogických tablet do myčky nádobí

Zjistíš jaké tablety z těch, které výrobci prezentují jako ekologické skutečně ekologické jsou.

Přehled účinnosti mytí, porovnání složení tablet, množství odpadu a ceny ti umožní vybrat ty pravé tablety podle tvých kritérií. 

 

33+1 možností čím nahradit jednorázové PLASTY

Od 1. října 2022 platí i v ČR zákaz prodeje jednorázových plastových výrobků, které nejvíce znečišťují moře a pláže.
V e-booku zjistíš co tedy používat, když ne plasty. 

Jak vyměnit nerecyklovatelné jednorázové znečišťovatele oceánu za znovupoužitelné, nebo kompostovatelné výrobky. 

Menstruace bez odpadu, 6+2 možností, čím nahradit tampóny a vložky

Nejen menstruační kalíšek plně nahrazuje plastové tampóny a vložky. Kalíšek je jedna z nejpraktičtějších zero waste pomůcek.

Objevte potenciál menstruačních kalhotek, jejichž trh roste neuvěřitelným tempem. 

Z dalších možností nechybí ani svobodná menstruace, která Vám umožní navnímat své tělo v nové intenzitě.

Nápisy zDARma

Nápisy na odpadkové koše, vhodné k nalepení na víko, nebo nad koš. Na výběr mám ze dvou verzí – obrázkové pro děti a psané pro dospělé.

Co říkají na moje produkty ostatní?

"Konečně jsem narazila na kompletního průvodce tříděním. Ebook obsahuje podrobný výčet toho, jak třídit a přidává užitečné informace a tipy. Velmi mi pomohl podrobněji se zorientovat v oblasti třídění a jelikož funguje jako praktická příručka, mohu do něj kdykoliv nahlédnout a snadno se znovu poučit. Díky za to."
Lucie A.
"Téma recyklace a třídění je mi blízké od dětství. Sama se snažím produkovat, co nejméně odpadu a třídit do posledního zrníčka. Když se podíváme na to, kolik se dá vyprodukovat odpadu za jediný den, je to šílené. Už od prvních stránek ebooku si říkám: "Mluví mi z Duše", "Tesat do kamene", "Tohle by si měl přečíst i každý politik a bylo by po spoustě problémů.."
Markéta K.
"Pomohli mi recenzie ostatných uživateliek, aby som si uvedomila že naozaj idem správnou cestou. Začala jsem zistovať o iných možnostiach preto, že som mala na sebe veľa umeliny a môjmu telu to vadí. Nakoniec člověk zistí že ak začne používať niečo prírodnejšie je teľu príjemnejšie a pomáha tým planéte."
Dominika P.
"Během týdne se dozvíš, jak na cestu k udržitelné domácnosti nastoupit a kurz tě přiměje začít. Anna není extrémistka, netlačí, nebudeš si připadat jako největší znečišťovatel a škůdce planety."
Jana S.
"E-book s testem eko tablet Vás přehledně a úžasně navede jaké tablety používat dle toho, co je pro vás důležité. Rozhodující je pro Vás cena nebo složení tablet a co ostatní parametry? Je opravdu velmi propracovaný! Podstatné informace tam najde i ten, který doma již nějaké eko tablety do myčky používá. Sama jsem byla velmi překvapená, na co všechno je třeba si dávat pozor. Vše je bezvadně srozumitelné a přehledné. E-book od Anky rozhodně doporučuji! A nenechala bych si ujít ani testovací sadu tablet! Na přírodě záleží a i malý krok může udělat velké věci, tak vykročme po zelené :))."
Nikola D.
"Moc se na Tebe těším a doufám, že si kurz nenecháš ujít!"

Díky kurzu se i u tebe doma stane realitou, že...

…tvá koupelna přestane být plná chemie, kterou si dáváš na pleť

úklidové prostředky nebudou dráždivé a žíravé, ale budou vonět opravdovým citrónem a levandulí

dokážeš nakupovat bez plastu a nebudeš muset neustále vyhazovat nepotřebné plastové obaly s vědomím, že možná skončí v moři a tvé děti budou muset řešit jejich mikroplasty.

snížíš uhlíkovou stopu své domácnosti

…nemusíš nakupovat tak často, vymaníš se z konzumního způsobu života 

…si budeš moci říct, že máš udržitelnou domáCNOST!

Právě ty můžeš pomoci zmenšit horu odpadků, kterou odkazujeme budoucím generacím! A nejen to, můžeš změnit mnohem více

Můžeš

…den po dni, týden po týdnu měnit své návyky a žít více udržitelným způsobem života

…si být jista, kde tvé jednání pomáhá a jak  

…zjistit, co konkrétně můžeš každý den udělat pro lepší budouCNOST

mít UDRŽITELNOU DOMÁCNOST

Nevěříš, že je to možné?

Myslíš, že tě to bude stát velké úsilí, nebo čas a prostor?

Tomu dobře rozumím, také jsem ještě před několika lety nevěřila.
A teď to jde úplně samo a čím víc lidí se naučí měnit své konzumní návyky, tak tím více se svět kolem nás zlepší. Každý musí začít u sebe – svou domáCNOSTÍ.
A to už stojí za pokus, no ne? 

Změna je možná, jen musí každý udělat pár kroků
Tvým prvním krokem by mělo být:
Tvé rozhodnutí vědomě vykročit ze své komfortní zóny a zajímat se, co můžeš reálně udělat.

Nahlédnutí do kurzu

Zajímá tě, co tě čeká uvnitř kurzu?

V uzavřené facebookové skupině, kterou budu moderovat se dostaneš do příjemné skupinky žen (a možná i pár mužů), které budou řešit stejné problémy a díky tomu si nebudeš připadat na všechno tak sama. Ve skupině tě budu maximálně podporovat a ještě více inspirovat.

Materiály ke kurzu budou přístupné v členské sekci mého webu. Kde najdeš přehled výrobků z českého trhu a informace o nich. Upozorňuji, že nejsem distributor žádných výrobků, ale testuji a srovnávám vše na své náklady, aby bylo testování nezávislé. U výrobků budou výhody, nevýhody, složení a rozdělení na možnost zero waste, less waste, bez plastu, non toxic atd.

Každý týden bude ve facebookové skupině video s přehledem, co tě v následujícím týdnu čeká. Video nebude zahlcující, bude stručné a informativní, prostě k věci.

Každý den má jinou výzvu a instrukce, ve kterých je rozepsáno co se bude dělat, proč, seznam možností, jak to udělat spolu s výhodami i nevýhodami jednotlivých možností. Každý si může vybrat svou cestu podle svých priorit. Bude na tobě, jestli upřednostníš cenu, složení, obal, nízkou uhlíkovou stopu, nebo tento krok vynecháš.

Tempo kurzu si určuješ sama. Informace ti nezmizí, budeš je mít k dispozici i nadále.

Výsledkem kurzu bude také tvůj osobní plán Očisty domova, kam si budeš moci zapisovat své volby a poznatky.

Součástí kurzu bude také setkání v bezobalovém obchodě v Praze, obzvlášť vhodné pro nováčky v bezobalovém nakupování. Takové seznámení, jak to v takovém obchodě chodí.

Jestli se hodně zajímáš o domácí výrobu, ať už z důvodu uspoření financí, nebo kontroly nad použitými ingrediencemi, tak tě určitě bude zajímat můj nově vznikající projekt, který budu postupně plnit osvědčenými recepty – Lexikon EKOnávodů. V průběhu kurzu v něm bude teprve pár videí, ale v průběhu roku jich tam přibude víc a ty je budeš mít stále po ruce, protože budou součástí kurzu.

 

Co v kurzu najdeš?

50 výzev, nepočítaně rad za 9 týdnů

Změny je nejlépe do svého života zařazovat postupně, proto je mezi každou částí kurzu týdenní pauza. I během pauzy můžeš počítat s mou podporou, která tak bude po celé 3 měsíce.
Budeš stoupat po pomyslných schodech udržitelnosti až se dostaneš na blažený vrchol, kde tě čeká svoboda a naplňující rozhled.

Nejen informace

V kurzu tě nečekají jen informace
ale také má srdečná
PODPORA
POMOC
RADY
VEDENÍ
ASISTENCE
PŘEDÁNÍ ZKUŠENOSTÍ

VÝSLEDKY LETITÉHO TESTOVÁNÍ

Cena

3 měsíce kurzu nabízím za cenu 2590,- Kč
Já osobně věřím, že právě můj kurz Očista domova má potenciál tě v životě posunout mnohem dále než když si za stejnou cenu koupíš třeba seskok padákem, který trvá pár minut. Jakou hodnotu má pro Tebe příroda? Těžko se stanovuje, že?
Podobně dlouhé kurzy stojí i desítky tisíc korun. Já chci, aby byl kurz dostupný a prošlo jim co nejvíce lidí, proto se jeho cena pohybuje na hranici nákladů, tak toho využij.

Jaké informace se v kurzu dozvíš?

Některé lze najít v knihách, některé mnohahodinovým hledáním po různých diskuzích v uzavřených skupinách. Jiné nenajdeš NIKDE jinde, jelikož jsou výsledkem mého letitého testování a srovnávání produktů.

Přijde ti, že to všechno stojí hodně peněz? Ty ale dostaneš informace, na základě kterých vybereš jen ten nejvhodnější prostředek pro tebe, takže díky kurzu nebudeš platit víc než teď 🙂 Ušetříš nejen za výrobky, které nebudeš muset kupovat, ale také za věci, které přestaneš kupovat úplně díky naladění se na důležitější věci v životě, než věci. S Očistou doma se očistíš i ty. Budeš se cítit lehčeji a svobodněji, uvidíš 🙂

KNIHY za 1897,- Kč

V kurzu se dozvíš to nejlepší z mnoha knih o zero waste a bez odpadové domácnosti. Nemusíš je kupovat a číst, tedy ne že bych ti to nedoporučovala, ale recepty z nich budeš mít v kurzu jako na dlani... Nákup nových knih, ze kterých jsem čerpala by tě stál 1897,- Kč

TESTOVÁNÍ za více než 10 818,- Kč

Testování šampuků a tuhých šampónů je součástí Očisty koupelny. Všechny testované produkty nejsou na fotce, ale jen těchto pár kousků, které jsou každý od jiného výrobce, stojí dohromady 1112,- Kč.

Čištění zubů - co je vhodné pro každodenní čištění zubů dětí a jaké jsou přírodní možnosti? S tímto testováním mi pomohly děti 🙂 Nákup různých typů past, abych mohla zjistit jejich výhody a
nevýhody mě vyšel na 598,- Kč.

Tablety do myčky - zabývala jsem se složením, účinností, množstvím odpadu i uhlíkovou stopou. Porovnání ekologických tablet jinde nenajdete. Náklady jen na testované tablety do myčky jsem vypočítala na 2 433,- Kč.

Prací prostředky - vybrat účinný ekologický prací prostředek také není žádná hračka. Kromě kupovaných (gelů, prášku, papírků) a bezobalových variant jsem se vrhla na domácí výrobu a nestačila jsem se divit, jaké jsou rozdíly v účinnosti, dávkování i ceně. Cena za otestované prostředky se vyšplhala na 2582,- Kč.

Mýdla - není mýdlo jako mýdlo. V udržitelné domácnosti je místo pro mnoho mýdel, které nejsou na mytí rukou 🙂 Víte na co je mýdlo černé, žlučové, citrátové, z aleppa, marseillské, s lanolinem, nebo třeba s černým uhlím? Zamydlit si mě vyšlo "jen" na 612,- Kč.

Alternativy vložek a tampónů - menstruace bez odpadu je tématem pro celý e-book, který je součástí bonusů ke kurzu. Zakoupit a vyzkoušet všechny možné ekologické pomůcky mě neskutečně bavilo, ale bohužel to nebylo zadarmo. Testování mě vyšlo na a vyšlo mě to na 2065,- Kč (a to nepočítám kalíšek, který používám už přes 10 let).

Ekosáčky - ani taková "drobnost" jako náhrada igelitového sáčku není zadarmo. V testování jsem prošla více než 10 druhů sáčků na zeleninu, ale i na pečivo. Rozhodně ne všechny mohu doporučit, tak aby ti vydržely a sloužily ke spokojenosti a ne ke zlosti. ty za ně nemusíš utratit 1416,- Kč jako já 🙂

Kdo tě provede?

No přeci já – Anna Píšková alias WASTEmANKA

 Studovala jsem odpadové hospodářství a více než 10 let se věnuji testování ekologických alternativ ke konvenčnímu drogistickému zboží.

Ukazuji lidem cestu k trvale udržitelnějšímu způsobu života, způsobu, který zlepšuje životní prostředí každého z nás.

Už se moc těším až provedu i tebe 🙂

error

Líbí se vám? Dejte like :)