fbpx

Eko štětka v praxi

Každý z Vás ji má na toaletě, tato nenápadná a přesto velmi užitečná součást domácností má nezávoděníhodnou úlohu – čištění toalety. Každá štětka se jednou opotřebuje a jednou za čas tedy kupujete novou.

Pokud při výběru přemýšlíte a hledíte na životní prostředí, tak nesáhnete po nejjednodušší a nejlevnější celoplastové variantě, která na Vás číhá v každé drogerii!

I já jsem při výběru neváhala a sáhla jsem po dřevěné štetce Tierra Verde (na obrázku), která má štětiny z agáve a lontaru. Už bych si ji ale nekoupila, určitě má skvělý eko popisek, ale uživatelsky zas tak příjemná není.

Když tedy pominu ten pocit, že sáhnete po dřevě, to joo, to je příjemné, ale tím uživatelské výhody prakticky končí.

Dřevo je ve spodní části štětky logicky (i když mě to dopředu nenapadlo) dlouhodobě vystavené vodě a tak černá. To bych ještě pominula, jelikož spodek štětky je zasunutý do držáku a není tolik vidět.

Daleko větší problém mám se štětinami – Štetiny totiž již od začátku užívání vypadávají. Při každém použití vypadne několik štětin a člověk má tak potřebu spláchnout toaletu ještě jednou navíc, čemuž říkám plýtvání pitnou vodou. Můžete se smířit s tím, že budete mít pohled do toalety znečištěný tmavými vlákny, ale není to nic moc. Ze začátku jsem si říkala, že třeba pár štětin vypadá a pak to bude dobré, ale vypadávání se nezlepšilo ani po měsíci užívání! Navíc štětiny nejsou tolik pevné, jako je člověk zvyklý. Při běžné manipulaci se štětiny velmi rychle ohnuly a jejich dosah v toaletě se značně snížil.

Štětka toaletu moc nevyčistí (zejména spodnější a hůře dosažitelné partie) a ještě Vám tam nechá štětiny! K opotřebení štětky, které nastalo u plastové štětky v řádu let, tak nastalo v řádu týdnů. Toaletní štětku od Tierra Verde rozhodně nemohu doporučit ke koupi, odpad bohužel neušetří.

Naštěstí jsem koukala, že Tierra Verde není jediný výrobce dřevěných štětek, tak příště (a bude to celkem rychle) zkusím někoho jiného. Rozhodně nehodím všechny do jednoho pytle a nezanevřu na dřevěné štětky celkově.

A.

2 komentář

 1. Dobrý den,
  Chtěla bych se zeptat, zda jste již vyzkoušela nějakou jinou variantu. Doma mám stejnou štětku a zkušenosti s ní jsou přesně tak špatné, jak píšete. Přesto se nechci vracet k plastu a tak by mě zajímalo, zda jste nenašla nějaký lepší výrobek.
  Děkuji, Lenka

  1. Dobrý den,
   já jsem tu štětku používala až do letošních (2023) vánoc, kdy se mi totálně rozpadla (dřevo se zlomilo). A vzhledem k tomu, že to bylo v hloupý čas, tak náhradu kupoval manžel. Dle instrukcí koupil jen kartáč na kovovou násadu, kterou jsme tu měli. Takže bohužel nemohu doporučit nic dalšího. Ale koukala jsem, že ty štětky už nevyrábí ze dvou druhů štětin, ale jen z těch světlých (trvanlivějších), takže je možné, že už drží lépe.
   Krásný den
   Anka

Napsat komentář

[instagram-feed]